belyj_medved: (Default)
[personal profile] belyj_medved


Епіграфом до цієї виставки міг би стати дещо перефразований вислів: покажи мені свої руки і я скажу, хто ти. Ця експозиція показала гостям Центру Української Культури та Мистецтва силу-силенну різноманітних рук - чоловічих і жіночих, малечих і старечих, із бездоганниим манікюром та з крихточками засохлої глини на пальцях. А зважаючи на те, що усі знімки зроблені у жанрі художньої фотографії, то кожну роботу можна роздивлятися по-довгу, немов живописну картину із закодованими філософськими символами.IMG_7396IMG_7416
Нинішня виставка незвична за багатьма параметрами. По-перше тому, що на жодній роботі ви не побачите обличчя майстра — лише руки, що тримають пензлик, голку з кольоровою ниткою, ковальське приладдя, тощо. По-друге, в ній представлено і кольорові, і чорно-білі світлини. Виразна графічність останніх, повірте, інколи вражає більше, ніж поєднання найяскравіших кольорів. А по-третє, під жодною роботою ви не побачите ім’я та прізвище автора — тільки порядковий номер. Чому? Бо це виставка-конкурс і кожен відвідувач може проголосувати за три фото, що йому сподобалися. Таким чином, у фіналі стануть відомі імена трьох переможців, котрі й посіли перше, друге та третє місце.

IMG_7426

Вибори відбуватимуться дуже демократично. У 36 скриньок з номерами робіт, а саме стільки фотокартин розміщено у залі, усі бажаючі можуть кинути невеличкі картки з балами. Що більше балів, то більше шансів на перемогу. Імпровізовані бюлетені поціновувачі мистецтва «обмінюють» на 5 гривень- ці кроші згодом витратять на доброчинні проекти Центру Української Культури та Мистецтва. До речі, адресатами більшості благодійних акцій є діти.

IMG_7423

Володар першого місця отримає право влаштувати в стінах Центру двотижневу персональну виставку, а тому, хто посяде друге місце, подарують дві години роботи у студії молодої київської фотографіні Ольги Закревської.

IMG_7387

- Відбір робіт на конкурс, інформацію про який ми дали на нашому сайті, - каже Олексій Пліско, куратор виставки та фотограф Центру Української Культури та Мистецтва, - тривав понад три місяці.

IMG_7366

За цей час наша команда переглянула близько тисячі знімків. Чого ми тільки не побачили: песики й кошенятка, відзняті на мобільний — деякі претенденти просто забули подивитися тему фотоконкурсу; кілька десятків рук гончарів — це, мабуть, від браку фантазії, та. Нарешті, фото з дуже цікавими сюжетами й не дуже високої якості.  То ж можете собі уявити, скільки довелося відсіяти «шедеврів», аби підібрати найдостойніші світлини.

- Насправді, руки відображають значно більше, ніж приналежність до певної професії, - переконана директор Центру Української Культури та Мистецтва Світлана Долеско. - В них стільки емоцій, енергетики!

IMG_7376
IMG_7380

У кожній фотографії своє зерно істини, свій нерв, своя поезія. Ось великі руки гончара обережно призвичаюють маленькук дитячу ручку до гончарного круга, ось загартовані від полум’я руки коваля вирощують з металу троянду. А от рука татуювальника заховалася за гумовою рукавичкою.

19
ZN2T6252
IMG_2115

Невеличкий молоток затискає рука чеканщика, а паличку з гарячим воском обережно підносять до писанки пальці народної майстрині. Старенькі натруджені руки плетуть вовну й лозу, варять каву та крутять з курудзяноно листя чудернацького коника. А молоді — нанизують на нитку бісер, немов перебирають струни арфи. Натомість химерні металічні звивини труби, якої торкаються пальці музиканта, сприймаються як  обриси інопланетного космічного корабля...

IMG_3549

Божена Добжанська. журналіст

Більше фотографій з відкриття фотовиставки Ви можете побачити, якщо натиснете ТУТ.

* - У цьому фотоальбомі ми теж пропонуємо голосування. Автор роботи, яка ТУТ набере найбільше голосів, отримає заохочувальний приз від нашого партнера, фотостудії "ФОЛЬГА" (www.folgastudio.com) - дві години студійного часу для втілення будь якого творчого задуму, що потребує саме студійіного, професійного, обладнання.

Голосуйте серцем і нехай переможе достойніший!


Виставка-конкурс триває до 1-го грудня.

Приходьте до нас!


Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ
вул. Хорива, 19-В
ст. м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Час роботи виставкового центру:
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00


Profile

belyj_medved: (Default)
belyj_medved

August 2013

S M T W T F S
    123
45678910
1112 131415 1617
18 19 2021 22 2324
25 26 27 28293031

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 18th, 2017 05:18 am
Powered by Dreamwidth Studios